Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Dostlarımız Hayvanlar...

Ekim 04, 2017

04/10/2017 tarihinde Bakanlığımız Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı IX. Bölge Müdürlüğü Ankara Şube Müdürlüğü ile beraber “Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla Etimesgut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu, Altındağ Veysel Tiryaki İmam Hatip Ortaokulu ve Mamak Ergenekon İlkokulunda “Dostlarımız Hayvanlar” isimli eğitim çalışması gerçekleştirilmiştir. Programa Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Daire Başkanı Selim Karaca, Ankara İl Şube Müdürü Şahin Çılgın, Genel Müdürlüğümüz Şube Müdürleri ve teknik elemanları,  Şube Müdürlüğümüz personeli katılmıştır.

 


Altındağ Belediyesi Veteriner Hekimi Emre Çınar ve Mamak Belediyesi Veteriner Hekimi Eser İnsal okullarda çocuklarımıza sokakta gördüğü hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda bilgiler verdi.

 


Söz konusu eğitimlerde hayvan sevgisinin, doğa ve çevre bilincinin küçük yaşlarda verilmesinin önemini bir kez daha kanıtlamış olduk. Çocuklara, hayvanlar bizlerden ne ister diye sorduğumuzda “Sevgi” diyerek tek bir ağız oldular.


 

Hayvan sevgisinin önemini anlatabilmek maksadıyla öğrencilerimize çeşitli hediyeler dağıtıldı. Ayrıca gelecek soğuk günlerde hayvan dostlarımızın aç ve susuz kalmaması maksadıyla da okullarımıza ve öğrencilerimize su-mama kabı dağıtımı yapılmıştır.

 

“Ankara”