Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Bolu İli’nin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik İzleme Projesi

Eylül 22, 2017

Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi kapsamında 2015 yılında başlamış olan, “Bolu İli’nin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik İzleme Projesi” kapsamında 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde, yüksek bir katılımla “Çalıştay ve İzleme Eğitimi” düzenlenmiştir. 

Çalıştayın açılış konuşmalarını yapan Bolu Vali Yardımcısı Sn. Mustafa Özsoy, Genel Müdürlüğümüz Biyolojik Çeşitlilik Daire Başkanı Sn. Nebi Erol Metin ve Bolu İl Şube Müdürü Kemal Can projenin ülkemiz için öneminden bahsetmişlerdir. 

Genel Müdürlüğümüz Biyolojik Çeşitlilik Daire Başkanlığı Envanter Şube Müdürü Sn Umut Adıgüzel,  Bölge Müdürlüğümüz Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Sn. Elif Çimenoğlu ve teknik personellerinin de katılım sağladığı çalıştayda, proje ekibini oluşturan akademisyenler tarafından Bolu İli’nin biyolojik çeşitliliğinin tespiti ile ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verilmiştir.


 

“İzleme Eğitimi” için yapılan arazi çalışmasında ise akademisyenler tarafından izlenmesi gereken türler, habitatlar hakkında katılımcılara bilgiler verilmiş, bu tür ve habitatlar yerinde gözlemlenmiş, izleme yöntemleri uygulamalı olarak anlatılmıştır.

 

“Bolu”