Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Sayın Bakanımız ve Genel Müdürümüz Tarihi Milli Parkta…

Eylül 13, 2017

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Genel Müdürümüz Nurettin Taş Sakarya Meydan Muharebesi Zaferinin 96. yıldönümü etkinlikleri için Polatlı’ya geldi. 

Sayın Bakanımız ve Genel Müdürümüz programa Sakarya Meydan Muharebesi Ziyaretçi Tanıtım Merkezi inşaatı ile Mehmetçik anıtında incelemeler yaparak başladı. Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyet binayı dolaşarak Basın Yayın kuruluşlarına çalışmalar hakkında bilgilerde verdi. 

Daha sonra Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyet törenlerin ve kutlamaların yapılacağı Duatepe Tören alanına geldi. 

Sayın Bakanımız ve Genel Müdürümüzün yanısıra Milletvekilleri, Müsteşar Yardımcımız Cemal Nogay, Bölge Müdürümüz Erdem Karaağaç Askeri Erkan, STK’lar vatandaşlar ile Basın Yayın kuruluşu temsilcileri hazır bulundu. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Genel Kurmay, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Ankara Valiliğinin Çelenklerinin konulması ile başlayan program günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalarla devam etti. 

Daha sonra Sayın Bakanımız ve protokol üyeleriyle 49 milyon liralık 17 eserin açılışını ve temel atması gerçekleşti.
Sakarya Zaferi'nin canlandırılmasını ve Muharip Hava Unsurlarının uçuş gösterisi izleyen Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyet, törene katılan vatandaşlara çadırda çorba ikramı ile program son buldu.

 

“Polatlı”