Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Nallıhan Kuş Cenneti Ziyaretçi Merkezi Tadilatı Başladı...

Mayıs 05, 2017

2017 yılında yatırım programına alınarak, restore edilmesi kararlaştırılan Nallıhan Kuş Cenneti ziyaretçi merkezi binası restorasyon çalışmaları başlatılmıştır.

 

Restorasyon çalışmaları sonucunda ziyaretçi merkezi binamızın dış cephesi ahşap ile kaplanarak, doğaya uygun olması maksadı ile ahşap görünüme kavuşturulacaktır. Yine Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ve onların ihtiyaçlarını karşılayacak tarzda bir kafeterya ziyaretçi merkezi binamıza kazandırılacaktır. Bunların yanında bina içerisi ve çevresindeki kullanım alanlarını daha modern hale getirecek tadilatlar yapılacaktır.

 

Bu maksatla Ankara Şube Müdürümüz Şahin Çılgın, Nallıhan Doğa Koruma Milli Parklar Şefi Fatih Lort, Kızılcahamam Soğuksu Milli Park Şefi Murat Güzel ve restorasyon çalışmalarını gerçekleştirecek ihaleyi kazanan firma yetkilileri ile Nallıhan Kuş cennetinde bir araya gelerek tadilat işleri başlatılmış, aynı zamanda yapılacak olan restorasyon çalışmaları üzerinde durum değerlendirmesi yapılmıştır.

 

Restorasyon çalışmaları bitimi ile yeni bir yüze kavuşacak olan Nallıhan Kuş Cenneti ziyaretçi merkezi binamız tadilat bitimine kadar kullanıma kapatılmış olup, tadilat bitiminde halkımıza en güzel hali ile yeniden hizmet vermeye devam edecektir.

 

“Ankara”