Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Ankara’da Keklik Envanteri Uygulaması Başladı…

Nisan 04, 2017

Kınalı keklik türünün envanterinin yapılmasında “Ses Taklit Ederek Hayvanları Tepki Vermeye Zorlama Metodu ile Keklik Teritorilerinin Tasviri ve Popülasyonların Değerlendirilmesi” çalışmasının arazi uygulamasının yapıldı.


 

Ankara Beypazarı’nda, yapılan çalışmaya Bakanlığımız Av Yönetimi Daire Başkanı Cihangir Altun, Etüd ve Envanter Şube Müdürü Mustafa Kantarlı, Çankırı Şube Müdürü Hasan Kozan, Bölge Müdürlüğümüz teknik elemanları katıldı.


 

Yöntemin nasıl uygulanacağına dair toplantı ile başlayan program, arazi çalışması ile devam etti. Yapılan çalışmaya Keklik sesi konusunda İstanbul’dan davet edilen uzmanlar, tarafından keklik dinleme ve gözetleme konusundaki fikirlerini katılımcılarla paylaştı. Daha sonra, gruplar oluşturularak Arazide daha önce tespit edilen keklik habitatlarındaki 7 adet koordinata gidilerek uygulama yapıldı.


 

Yapılan çalışmalar sonucunda bir araya gelinerek yöntemin nasıl uygulanacağına dair değerlendirme yapılmasının ardından uygulamanın Ankara ve Çankırı İllerinde Nisan ayında bitirilmesine karara bağlandı.


 

“Bölge Müdürlüğü”