Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Ankara Şube Müdürlüğünce Biyoçeşitliliğin Önemi ve Ayaş Aysantıbelinin Korunması Üzerine Öğrencilere Eğitim Verildi…

Mayıs 23, 2016

Biyoçeşitliliğin korunması amacıyla Bakanlığımızca başlatılan “Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi” kapsamında ilimizde envanter yapılarak izlenecek tür ve ekosistemler belirlenmiştir. Hassas biyolojik çeşitlilik alanlarını korumak bugün doğa korumada en önemli konuların başında gelmektedir.

Ayaş Aysantıbeli korunması gereken endemik bozkır türleriyle birlikte biyoçeşitlilik açısından özellikli ve korunması gereken alanlarımızdandır. Bu konuda Ayaş Kaymakamlığı Başkanlığında, yerel kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katlımı ile 02.03.2016 tarihinde yapılan toplantıda koruma bilincinin yaygınlaştırılması için eğitim çalışmaları yapılması gerektiğine karar verilmiştir.

 

Bu kapsamda 20.05.2016 tarihinde Çanıllı Ortaokulu Öğrencilerine Prof. Dr. Mecit VURAL ve Şube Müdürlüğümüz teknik personelinin katıldığı bir eğitim çalışması uygulanmıştır.

 

Aysantıbeli yöresinde yaşayan öğrencilerin katıldığı bu çalışmada alan tanıtılmış, doğa koruma ve biyoçeşitliliğin önemi konusunda farkındalık oluşmasına katkı sağlanmıştır.

 

“ Ankara “