Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Milli Parklar Çocuk Tiyatrosu Samur Nerede Tiyatro Oyunuyla Ali Gültekin Özel Uygulama Okulu’ndaydı…

Mayıs 09, 2016

Milli Parklar Çocuk Tiyatrosu Samur Nerede Oyunu 2016 yılında da okullarda ve tiyatro sahnesinde gösterimlerine devam ediyor. Bu çerçevede 06.05.2016 Cuma günü Ankara İli Tuzluçayır semtinde “Ali Gültekin Özel Uygulama Okulu” öğrencileriyle buluştu.

Öğretmenleriyle birlikte oyunu izleyen Ali Gültekin Özel Uygulama Okulu öğrencilerinin ilk kez bir tiyatro oyunu izledikleri ifade edildi. Özel bir eğitim almakta olan öğrenciler interaktif olarak oyuna katıldılar. Oyun coşkuyla izlendi.

Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Mor Çilek Tiyatro ekibinin ortaklaşa çalışmasıyla gösterimleri devam eden Samur Nerede tiyatro oyunu,  bu bölümünde Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğümüzün de katkılarıyla ilköğretim okulu çocuklarıyla buluşmaya devam ederken oyun öğrenciler tarafından ilgiyle ve coşkuyla karşılanıyor.

Oyundan sonra ekibimiz çocuklar için hazırlanmış olan hediyeleri dağıttı. Hem neşeli hem de duygusal anlar okuldan ayrılmamızla bitti. Yüreklerimiz ve aklımız oradaki öğrencilerimiz ve onları yetiştiren öğretmenlerinde kaldı.

“ Ankara “